Telefono nr.
UAB "Buiteka LT gaminami biologinio nuotekų valymo įrenginiai skirti individualių namų, kavinių, namų grupių, gyvenviečių, miestelių buitinių nuotekų valymui.

Visi bendrovės įrenginiai gaminami iš stiklo pluošto medžiagos. Stiklo pluoštas yra atsparus mechaniniams poveikiams ir korozijai. Iš jo gaminamos valymo įrenginių talpos yra lengvos, tvirtos, ilgaamžės bei neturi detalių, kurias reikėtų prižiūrėti, keisti. Juos nesudėtinga transportuoti, pernešti,  montuoti patogiausioje vietoje.
Siūlomų valymo įrenginių charakteristikos:
 • įrenginiai yra nekenksmingi dėl juose esančių aerobinių mikroorganizmų, ekologiški;
 • įrenginiai dirba tyliai, nes neturi judančių dalių;
 • pagaminti iš stiklo pluošto visi pagrindiniai (tiek išoriniai, tiek vidiniai) konstrukciniai elementai yra patvarūs ir atsparūs korozijai;
 • aeravimo būdas – orapūtės pagalba;
 • biologiškai suskaido nuotekų teršalus, neskleidžia nemalonaus kvapo, o išvalytos  nuotekos yra nekenksmingos ir bekvapės.
Bendrovė garantuoja kiekvieno valymo įrenginio bedefektinę kokybę 10 metų laikotarpiui nuo įrenginio priėmimo-perdavimo akto pasirašymo dienos ir 1 metus elektrinei daliai.

Veikimo principas ir konstrukcija

Biologinio nuotekų valymo įrenginys pagal veikimo principą yra aerotankas - sėsdintuvas su natūralia veikliojo dumblo recirkuliacija, kurią užtikrina specialūs patvirtinti praktikoje sprendimai.
Nuotekos į įrenginio aeracinę dalį patenka tiekimo vamzdžiu, kur vykstant intensyviai aeracijai ir maišymui, vyksta biologinis nuotekų valymas: organiniai teršalai skaidomi į paprastesnius cheminius junginius, kurie suoksidinami iki anglies dvideginio ir vandens. Liekamąjį nuotekų užterštumą po valymo sudaro sunkiau skaidomos organinės medžiagos.
Išvalytos nuotekos atitinka „Nuotekų tvarkymo Reglamente“, patvirtintame aplinkos ministro 2006 05 17 įsakymu Nr. D1-236, nurodytus  normatyvus.
Iš aeracinės dalies nuotekų ir veikliojo  dumblo mišinys liejasi per horizontalią persipylimo briauną  ir patenka į antrinį nusodintuvą, kuriame, esant specialiam tėkmės nukreipimui, veiklusis dumblas nusėda į apatinę dalį ir toliau nuslenka į aeracinės talpos dugną. Nuo dugno dumblas pakeliamas oro srautu ir maišomas aeracinėje  talpoje.  Nusodintuve nuskaidrėjusios valytos nuotekos  liejasi per dantytos formos briauną, patenka į žiedinį lataką ir išteka iš įrenginio išleidimo vamzdynu.
Įrenginį sudaro dvi koncentriškai sumontuotos kūginės formos talpos, gaminamos iš stiklo pluošto: vidinė dalis - aerotankas, išorinė dalis – antrinis nusodintuvas. Nuotekose esantys organiniai teršalai skaidomi veikliojo dumblo, laisvai judančio arba prisitvirtinusio prie bioįkrovos, pagalba. Suspaustą orą reikalingos deguonies koncentracijos palaikymui tiekia orapūtė. Jos pastatymo vieta ir aeravimo režimas sprendžiamas konkrečiu atveju pagal esamas sąlygas. Perteklinis dumblas šalinamas mobiliomis išsiurbimo priemonėmis. Valytos nuotekos iš antrinio nusodintuvo surenkamos žiediniu lataku ir vamzdžiu nuvedamos į išleidimo vietą.
Dalis veikliojo dumblo aerotanke „prisitvirtinta“ prie specialios bioįkrovos aerotanko centre, ko pasekoje greičiau  pasiekiama nustatyta veikliojo  dumblo apkrova, sumažėja  veikliojo dumblo  išnešimo pavojus, padidėjus nuotekų debitui (hidraulinei apkrovai).
Įrenginys yra pritaikytas naudojimui gruntuose, kuriuose  gruntinio vandens lygis  yra žemiau nei 1,8m nuo žemės paviršiaus, o  įtekėjimo vamzdžio gylis yra negiliau,  kaip 1,2m. Esant kitokioms sąlygoms  - reikia  vadovautis gamintojo rekomendacijomis, išdėstytomis nuotekų valymo įrenginių eksploatacijos instrukcijoje.
Įrenginio modelis
Valomų nuotekų kiekis m3/d
Aptarnaujamų žmonių skaičius
Įrenginio diametras D(mm)
Liuko skersmuo D1(mm)
Aukštis nuo žemės paviršiaus iki įtekėjimo vamzdžio apačios H1(mm)
Korpuso aukštis nuo dugno iki įtekėjimo vamzdžio apačios H1(mm)
Orapūtės našumas l/min
NVB-1
0,8
2 - 4
1540
800
750-1050
1600
60
NVB-2
1,2
4 - 7
1640
800
750-1100
1700
80
NVB-3
2,0
8 - 14
1960
860
750-1300
1960
100
NVB-4
2,8
13 - 17
2250
860
750-1300
2250
150
NVB-5
4,5
18 - 25
2760
860
750-1300
2300
200
EKSPLOATACIJA
Sėkmingam įrenginio darbui užtikrinti, į valymo įrenginį patenkančių nuotekų pH turi būti ribose tarp 6,5-8,5, todėl į jį negalima pilti didelių kiekių šarminių ir rūgštinių chemikalų, dažų, tirpiklių ir kitų cheminių medžiagų.
Draudžiama:
 • Pilti chemikalus ir biopreparatus;
 • Prijungti vandens minkštinimo ir nugeležinimo filtrų regeneravimo (plovimo) proceso metu susidarančias nuotekas į įrenginį;
 • Prijungti kondensaciniuose katiluose susidarančias nuotekas;
 • Prijungti vandens baseinų, kubilų ir kitų didelių talpų nuotekas;
 • Prijungti paviršines (lietaus) nuotekas;
 • Mesti arba pilti į klozetą, kriauklę arba į patį valymo įrenginį tokias atliekas, kurios gali užkimšti vamzdžius ir (arba) trikdyti visos sistemos darbą (bulvių lupenos,stambios daržovių ir vaisių atliekos, popierius, išskyrus tualetinį, skudurai ir pan.);
 • Pilti dideliais kiekiais maistinį aliejų ir kitus riebalus iš gruzdintuvių arba keptuvių.
Nesinaudojant valymo įrenginiu, negalima jo palikti tuščio!
buitekasmalllogo__140x36.png
Andriaus Gustaičio g. 25, Pažėrų k., Kauno raj.
+370 630 45042
info@buiteka.lt

Raskite mus Facebook'e

© Visos teisės saugomos 2024 UAB "Buiteka LT" | Sprendimas: Jmedia